Facebook Slide LikeboxGabinet czynny

Od poniedziałku do piątku

od 9:00 do 13:00 oraz  od 16:00 do 20:00

W soboty od 10:00 do 14:00

(po wcześniejszym umówieniu) 

Wołów, ul. Piłsudskiego 11

( naprzeciwko domu handlowego "Erdet")

Rejestracja na zabiegi oraz wizyty domowe 

pod numerem telefonu 531- 173- 683

Opinie o Katharsis- gabinet poprawy zdrowia i urody

Licznik

Strefa zdrowia

Strefa poprawy zdrowia przeznaczona jest dla wszystkich tych, którzy chcą podreperować lub powrócić po urazie czy wypadku do zdrowia.


Zabiegi w tej strefie są realizowane według dwóch koncepcji:

 • TERAPIA FIZJOTERAPEUTYCZNA oraz
 • TERAPIA ZNANYMI ZABIEGAMI Z MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Fizjoterapia - to zespół naturalnych metod leczniczych, terapii wykorzystujących zjawisko reaktywności organizmu na bodźce. W leczeniu wykorzystuje się różnego rodzaju bodźce począwszy od biernego ruchu, ćwiczeń fizycznych po bodźce termiczne, czy wpływ stymulacji elektrycznej. Nadrzędnym celem jest przywrócenie maksymalnie możliwej sprawności fizycznej i komfortu życia pacjenta. Pracując z pacjentem staram się osiągnąć założone cele, poprzez różne metody terapeutyczne: diagnozując i dopasowując odpowiednie terapie do potrzeb pacjenta.

Główne działy fizjoterapii to:

 • KINEZYTERAPIA - leczenie ruchem,
 • FIZYKOTERAPIA - leczenie występującymi w przyrodzie naturalnymi czynnikami fizycznymi oraz czynnikami fizycznymi wytworzonymi przez różnego rodzaju urządzenia, np. urządzenia dostarczające energii cieplnej, prądów małej częstotliwości, prądów wielkiej częstotliwości, promieniowania świetlnego, nadfioletowego, podczerwonego oraz ultradźwięków.
 • MASAŻ LECZNICZY - Celem masażu jest pobudzenie krążenia obwodowego i przemiany materii, intensyfikacja cyrkulacji płynów tkankowych, a także przyspieszenie usuwania szkodliwych substancji powstałych w mięśniach na skutek przemęczenia. Wyróżnia się wiele rodzajów masażu, które dopasowujemy zależnie od potrzeb np.: masaż sportowy, klasyczny, relaksacyjny, masaż kosmetyczny czy limfatyczny.

 

STARA WIEDZA NA NOWO ODKRYTA, czyli AKUPUNKTURA I REFLEKSOTERAPIA


AKUPUNKTURA - należy do jednych z najstarszych metod leczenia w historii ludzkości. Pierwsze pisemne doniesienia na jej temat pochodzą z okresu tzw. złotego wieku myśli chińskiej, z roku 400 p.n.e. Przyjmuje się jednak, że rozpoczęcie stosowania tej metody sięga znacznie wcześniejszych czasów.
Akupunktura jest spójnym systemem medycznym używanym do diagnostyki i leczenia chorób, zapobiegania zachorowaniom i ogólnej poprawy kondycji. Wykazuje skuteczność przy problemach zarówno fizycznych, jak psychicznych czy emocjonalnych. Akupunktura powstała na Dalekim Wschodzie wiele tysięcy lat temu i dzięki swej skuteczności uzyskała uznanie na całym świecie.
Światowa Organizacja Zdrowia na podstawie wielu badań opracowała obszerną listę wskazań do zabiegów akupunktury. Obejmuje ona:
1. wskazania, w których skuteczność akupunktury została potwierdzona i nie budzi wątpliwości np. katar sienny, bóle głowy, bóle dolnego odcinka kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów,
2. wskazania, w których akupunktura jest skuteczna, ale konieczne są dalsze badania np. astma, bezpłodność, bezsenność, zespół napięcia przedmiesiączkowego, przewlekłe infekcje dróg moczowych, wrzodziejące zapalenie jelita grubego,
3. wskazania, w których dostępne są tylko pojedyncze wyniki badań potwierdzające skuteczność, ale terapia konwencjonalna jest trudna np. daltonizm, głuchota, zespół jelita drażliwego,
4. wskazania, w których można spróbować akupunktury wykonywanej przez terapeutę posiadającego zachodnią wiedzę medyczną i odpowiedni sprzęt monitorujący np. drgawki u dzieci, śpiączka, dusznica bolesna.

Na co jeszcze pomaga akupunktura? - zobacz pełny wykaz wskazań wg. WHO (ang.)


Od dwóch lat wykorzystuję akupunkturę bezigłową do leczenia różnych schorzeń pochodzenia odkręgosłupowego i mięśniowego. Dzięki temu, że nie stosuję igieł, ta metoda jest całkowicie bezpieczna. Punkty akupunkturowe stymuluję przez skórnie poprzez ucisk właściwych punktów.

Do innych odmian akupunktury bezigłowej należy:

 • LASEROAKUPUNKTURA – gdzie punkty akupunkturowe poddawane są stymulacji wiązką laserową;
 • ELEKTROAKUPUNKTURA – gdzie odpowiednie punkty poddawane są stymulacji prądem stałym lub impulsowym.
 • MAGNETOAKUPUNKTURA – gdzie właściwe punkty stymulowane są poprzez pole elektromagnetyczne niskiej częstotliwości.

REFLEKSOTERAPIA – ciekawą odmianą akupunktury jest refleksoterapia, która polega na uciskaniu (akupresurze) określonych punktów „odpowiadających” za dany narząd. Podstawą działania refleksoterapii jest teoria przepływu energii w naszym ciele. Zaburzenie przepływu tej że energii skutkuje różnymi zaburzeniami i chorobami. Masaż stref refleksyjnych można stosować w najróżniejszych chorobach. To ceniona terapia wspomagająca prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Przywrócenie równowagi energetycznej organizmu łagodzi lub likwiduje objawy choroby, a także przywraca witalność i siłę.

Zastosowanie terapeutyczne:

 • Zaburzenia snu, nerwowość i stres,
 • Bóle głowy i nerwobóle,
 • Zaburzenia hormonalne – związane z miesiączką lub menopauzą,
 • Choroby reumatyczne,
 • Bóle stawów – pochodzenia mięśniowego,
 • Zaburzenia układu pokarmowego, np. przewlekłe bóle żołądka nieznanego pochodzenia,
 • Alergie,
 • Jako terapia wspomagająca w ciężkich chorobach, np. nowotworowych.

Zarówno metody lecznicze jak i metody wspomagające powrót do zdrowia mają ograniczenia i przeciwwskazania do ich zastosowania. W związku z tym zabiegi są dobierane oraz wykonywanie na podstawie badania fizjoterapeutycznego. Co za tym idzie – zabiegi można wykonać bez zlecenia lekarskiego.